Wróć ● O SZKOLE
O szkole
WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa

im. Ks. Bronisława Markiewicza
w Tuligłowach

Tel: (16) 622 13 60
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

Patron Szkoły ks. Bronisław Markiewicz

MISJA SZKOŁY

Nasza placówka wspiera rodzinę w procesie wychowania i nauczania poprzez stwarzanie uczniom optymalnych warunków do ich prawidłowego i wszechstronnego rozwoju oraz ściśle współpracuje z bliższym i dalszym otoczeniem działając dla dobra społeczności szkolnej, lokalnej oraz społeczeństwa polskiego.

 

We wszystkich działaniach kierujemy się wyznawanymi wartościami oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

"XXII Przegląd Szkolnych Form Teatralnych Jarosławski Kacperek 2014."  Bajka "Nie ma tego złego...". Nagrody otrzymały: Julia Matyja, Kinga Wańkowicz i Julia Martynowska.

Ustawicznie diagnozujemy potrzeby i oczekiwania środowiska lokalnego oraz wszystkich, bezpośrednich „klientów” Szkoły. Kultywujemy tradycje oraz ceremoniał szkolny. Ściśle współdziałamy z rodzicami, którzy są najlepszymi sojusznikami nauczycieli.

Do form współpracy z samorządem lokalnym należy zaliczyć m.in. spotkania z przedstawicielami władz samorządowych i prezentację dorobku szkoły, zaproszenie na uroczystości oraz imprezy szkolne.

 

Przystosowaniu się szkoły do zróżnicowanych warunków życia w społeczeństwie i stawianiu czoła grożącym patologiom, posłuży współpraca z instytucjami prowadzącymi zorganizowaną działalność wychowawczą: m.in. z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

XVII Spotkania Teatralne „Jasełka 2014 w MOK w Jarosławiu - zdobyliśmy III nagrodę główną

Poczucie więzi z regionem kształtuje się w wyniku współpracy z instytucjami kulturalnymi i naukowymi. - Miejskim Ośrodkiem Kultury - Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie -Muzeum w Jarosławiu, Przemyślu i innych.

Na torze saneczkowym w Przemyślu

Dążenie do wypoczynku w kontakcie z przyrodą, docenianie roli aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka, zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu realizowane jest w wyniku współpracy z ośrodkami edukacji ekologicznej, Okręgową Dyrekcją Lasów Państwowych.

 


Wróć ● O SZKOLE