| ● Uczniowie naszej Szkoły upamiętnili Rok Polskiego Radia |
|
|
|
| Poniedziałek, 27 Kwiecień 2026 21:27 | |||
|
Było to 100 lat temu ... 18 kwietnia 1926 roku o godzinie 17:00 Janina Sztompkówna wypowiedziała legendarne słowa: „Halo, halo, Polskie Radio Warszawa…”, otwierając nowy rozdział w historii polskiej komunikacji. Radio, nazywane często „teatrem wyobraźni”, stało się pierwszym medium o tak wielkim zasięgu, jednoczącym odbiorców wokół wspólnego języka, muzyki i wiarygodnej informacji. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film prezentujący historię polskiego radia, wystawę odbiorników radiowych oraz okolicznościową gazetkę.
|
Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości
























